Whatsapp Canlı Destek Butonu

Bize Ulaşın : +90 212 852 39 05       Masaj için: 0537 787 8434

THEGYM Blog

Spora rağmen kilo veremiyor musunuz?

Spora rağmen kilo veremiyor musunuz?

Yaptığınız onca spora rağmen kilo veremiyor musunuz? İşte 5 neden.

Aşağıdaki hataları göz önünde bulundurarak kilo verme yönteminizi tekrar gözden geçirin!

Spor salonlarında geçirdiğiniz onca zamana rağmen hala kilo veremiyorsunuz. Bir yerde bir yanlışınız olmalı. Bu nedenle aşağıdaki hataları göz önünde bulundurarak kilo verme yönteminizi tekrar gözden geçirin.

1- Spor rutininiz, çok fazla yemenize neden olabilir
 

Beslenme düzeniniz “Yaktım, telafi etmem gerekir” mantığıyla mı ilerliyor? Araştırmalara göre insanlar spor yaptıktan sonra yemek yemeye her zamankinden daha fazla eğilimlidir. Her ne kadar 45 dakika koşmuş olsanız bile, dışarıda yediğiniz herhangi bir pasta en az 1200 kalori içerir. Bunun yarısını dahi yemiş olsanız, en az 10 dakika daha koşmanız gerekir.

Çözüm olarak;
 

Egzersizlerinizi sağlıklı bir beslenme düzeni ile birleştirin. Vücudunuzun günlük ihtiyacı olan kalori miktarını öğrenerek buna göre beslenmeye özen gösterin. Bunun en iyi yolu, akşam günlüğünüzün bir sayfasına ne yediğinizi not almanızdır.

2- Yaptığınız egzersiz tüm enerjinizi alıyor olabilir

Sabah erken saatte kalkıp, tonlarca ağırlık kaldırıp, kilometrelerce koşuyor musunuz? Daha sonrasında gün boyu hareket edecek haliniz mi kalmıyor? Egzersizlerinizin vücudunuzun ters tepki göstermemesi için çok fazla sizi zorlayacak rutinde olmaması gerekir. Yaptığınız fazla egzersizler tatlı krizlerine, zayıf bağışıklık sistemine ve uykusuzluğa neden olur. Bunlar da yeniden kilo almanıza neden olur.

Çözüm olarak;


Vücudunuzun düzenine göre bir egzersiz biçimi oluşturmalısınız, yaptığınız egzersizler sizi tüketmemeli. Sizin için hangi egzersizin iyi olduğunu bilmiyorsanız, bunun için bir uzmana danışın.


3- Yaptığınız egzersizlerle düşündüğünüzden daha az kalori yakarsınız


Koşu bandının üzerinde saatlerdir koşuyorsunuz ve sistemde 800 kalori verdiğiniz yazıyor. Bu kadar çabuk değil. Koşu bantlarında yaktığınız kalori oranı normal orandan %30 fazla gösterilir.

Çözüm olarak;

Kaç kalori yaktığınızdan çok, ne kadar spor yaptığınıza yani kaç kilometre koştuğunuza bakmanız daha sağlıklı olabilir.

4- Egzersiz rutinleriniz dengeli olmayabilir


Zumbayı herkesin sevdiği kadar seviyoruz fakat bu vücudunuzun şekilli olmasını sağlayacağını garanti edemeyiz. Egzersizlerinizde yapacağınız çeşitlilikle birlikte daha iyi, kaslı ve güçlü bir vücudunuz olur. Tüm ihtiyacınızı giderecek, hepsine faydalı olabilecek tek bir aktivite yoktur.

Çözüm olarak;


Farklı aktivitelere sahip vücudunuzun farklı bölgelerini çalıştırabilecek haftalık bir program belirleyin.


5- Egzersiz programınız eskimiş olabilirHer gittiğinizde aynı hareketleri mi yapıyorsunuz? Vücudunuz bu düzene alışmış olacağından daha az kilo veriyor olabilirsiniz. Unutmayın nasıl ki öğrendiğimiz şeyleri kolayca yapabiliyorsak, vücudumuzda öğrendiği hareketlerde fazla efor sarfetmez ve daha az güç kullanır.


Çözüm olarak;


Egzersizinize daha fazla direnç göstereceğiniz hareketler eklemekten çekinmeyin. Böylece kilo yakmaya devam edeceksiniz.

 

Sizleri Arayalım

Web sitemiz üzerinden kayıt olun 15% indirim kazanın !